Soru ve Cevaplarla İslam ve Namaz Soruları Forumundan Namaz kılmayı bilmeyenler için bilgiler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Namaz kılmayı bilmeyenler için bilgiler

  Reklam
  Namaz kılmayı bilmeyenler evde veya camide nasıl kılabilirler ?


  • İslamda temizlik nasıl yapılır
  • Gusül ve abdest nasıl alınır
  • Namazda nasıl okunur ve hareket edilir... Bu bilgileri ilmihal kitabından öğrenmeniz gerekir.  Abdest Almayı Öğrenin: Yukarıdaki örnekten devam edersek abdest; günlük giyilen elbiseden hariç önemli bir toplantı, özel davet, misafirlik gibi çok özel yerlere gidilirken giyilen özel elbisedir. Bu özel davetin sahibinin alemlerin rabbi olan Allah (c.c.) olduğunu hatırlanırsa elbisenin önemi daha iyi anlaşılır.
  Gusülden sonra namaz kılabilmek için gerekli olan şey abdesttir. Abdest olmadan namaz kılınamaz. Çünkü abdest namazın dışında ki şartlardan hadesten taharet (görülmeyen pisliklerden temizlenme) kapsamına girmektedir. Namazdan önce gusletmek ve abdest almak farzdır.


  Namaz Dua ve Surelerini Ezberleyin: Bu aşamada Namaz Sureleri....................ve Namaz Duaları .......... ezberlenmesi gerekir. Mümkünse bunları Kur'an-ı Kerim'den ezberlenmelidir. Çünkü Kur'an alfabesindeki bazı harfler Türk alfabesinde yoktur. Hatta Latin harflerinde de bu harflerin karşılığı yoktur. Bu yüzden Latin harflerinden ezberlense bile; Kur'an Harflerini bilen birinin rehberliğinde pratik yapılmalı ve olası yanlışlar düzeltilmelidir. Bunun için Kuran Meali böümünü ziyaret edilebilir. Her ayeti tekrar tekrar dinleyerek ezberleyebilirsiniz.
  Namaz kılmanıza yetecek derecede sure ve duaların sayısını belirleyin ve onları teker teker ezberleyin.


  Paylaş
  Namaz kılmayı bilmeyenler için bilgiler Mumine Forum