Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Karıncalar toprağı ne tarafa yığarlar Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Karıncalar toprağı ne tarafa yığarlar

  Reklam
  karıncalar toprağı yuvalarının ne tarafa yığarlar


  Paylaş
  Karıncalar toprağı ne tarafa yığarlar Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Karıncalar çıkardıkları toprakları yuvalarının kuzey kısmına yığarlar. Bunun nedeni ise kuzey sektörlü rüzgârların soğuk havayı getirmesi ve tüm canlıların kuzey sektörlü rüzgârlardan daha çok etkilenmesidir. Karıncalar çıkardıkları toprakları yuvalarının kuzeye bakan kısmına yığarak bir nebzede olsa yuvalarını korumuş olurlar.

  Karınca, karıncalar (Formicidae) familyasını oluşturan, yaban arıları ve arılarla birlikte zar kanatlılar (Hymenoptera) takımında yer alan, sosyal yaşam gösteren böceklere verilen ortak addır. Karıncalar, Kretase Dönemi’nin ortalarında, 110 ile 130 milyon yıl önce yaban arısına benzeyen hayvanlardan türemiş ve çiçekli bitkilerin ortaya çıkışından sonra çeşitlenmiştir. Günümüzde 12.000′den fazla türü sınıflandırılmıştır ve yaklaşık 14.000 civarında türü olduğu sanılmaktadır. Dirsekli antenleri ve ince bellerini oluşturan düğümsü yapıları ile kolaylıkla tanınırlar.
  alıntı.
 3. 3
  Kayıtsız Üye
  kuzeye yığar ben pr.doktor ekrem yılmaz 4. 4
  Kayıtsız Üye
  Arkadaşlar bu bilgi çok doğru karıncalar yuvalarından çıkardıkları toprakları kuzeye yığarlar 5. 5
  Kayıtsız Üye
  galiba güneye bakıyorlar 6. 6
  Kayıtsız Üye
  karınca yuvasının ağzı güneyi toprak yığılı tarafı ise kuzeyi 7. 7
  Kayıtsız Üye
  Tabikide kuzey ama yuh sana 8. 8
  Kayıtsız Üye
  Merak ediyorum da neden karıncalar toprakları kuzeye yığıyorlar 9. 9
  Kuzeyden daha çok zarar görüyorlar demek ki
  yani kuzeyden esecek rüzgardan korunmak içinkarıncalar yuvalarından çıkardıkları toprağı hangi yöne yığar,  karıncalar hangi yöne toprak yığarlar,  karıncalar toprağı hangi yöne yığar,  karıncalar toprağı yuvalarının ne tarafına yığarlar,  karincalar yuvalarinin topragini hangi yone yigarlar,  karıncaların toprağı yuvalarının ne tarafına yığarlar,  karıncalar yuvalarından çıkardığı toprağı hangi yöne yığar