Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Erken menopoza giren hamile kalabilirmi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Erken menopoza giren hamile kalabilirmi

  Reklam
  erken menopoza girip hamile kalanlar


  Paylaş
  Erken menopoza giren hamile kalabilirmi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Tek bir yumurtadan hamile kakınabiliyor

  Tıptaki gelişmelerle anne olmanın yaşı da ilerliyor. Ama menopoza girerken kalan tek bir yumurtayla anne olan kadınları tıp dünyası bile ‘mucize’ olarak görüyorFertijin Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü Op. Dr. Seval Taşdemir, bugüne kadar on binin üzerinde kadının anne olmasına yardımcı olmuş. Üstelik bunların çoğu annelik için savaş veren kadınlarmış. Taşdemir, tüm engellere karşın anne olmaya çalışan kadınlar için sorularımızı yanıtladı:
  * Onlarca yıl bekledikten sonra anne olan kadınlara ‘mucize anneler’ deniyor. Siz bir doktor olarak ‘mucize anne’ diye kimlere diyorsunuz?
  Annelik zaten çok mucizevi bir şey… Ama ben tek yumurta ile gebelik elde eden kadınlara mucize gözüyle bakarım. Tıbben bu durumdaki kadınların hamilelik şansları yüzde bir dolayındadır. Bazen bu şansı kullanırlar ve anne olurlar. Tek bir yumurta kalmıştır, bazıları menopoza girmiştir ama kalan bu yumurta onların anne olmasını sağlar. Bence bunlar mucize gebeliklerdir. Bu yumurtalara da ‘altın yumurta’ diyoruz. 46 yaşında hastam vardı, menopoza girmişti. Kasıklarında ağrı vardı, baktık yumurtlaması oluyor. Herhalde vücudundaki son yumurtaydı. O yumurta sayesinde çok güzel bir kız çocuğu oldu. Bu bebeğin doğma şansı tıbben yüzde bir civarındadır ama o şansı yakaladı ve anne oldu.

  tıptaki gelişmelererken menopoza giren hamile kalabilirmi ,  erken menopozda hamile kalanlar,  erken menopoza giren kadın hamile kalırmı,  erken menopoza giren kadın hamile kalabilirmi,  erken menopoz olan hamile kalırmı,  erken menapoza bitkisel çözüm