Dualar / Yakarışlar ve Kendi Dualarınız / Tavsiyeleriniz Forumundan İnşirah suresi.. Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  İnşirah suresi..

  Reklam
  insirah suresi.gif

  Okunuşu:
  Elem neşrah leke sadrek; ve vâda’na anke vizrekelleziy enkada zahrek; ve refâ’na leke zikrek. Feinne meâl usri yüsren inne meâl usri yüsra. Feizâ ferağte fensab ve ilâ rabbike fergab!..  Anlamı:
  Biz senin göğsünü açmadık (basiyretini genişletmedik) mi?.. Belini büken yükü üzerinden almadık mı?.. Nâmını yükseltmedik mi?.. Kesinlikle her güçlükle beraber bir kolaylık vardır!.. Hiç şüphesiz her güçlükle beraber bir kolaylık vardır. Öyle ise, işlerinden kurtulunca diğerine başla; Rabbine yaklaş!..


  Bilgi:
  Maneviyâtta ilerlemek istiyenler, bu sûreyi her gün 70 defa okumayı ihmal etmesinler.

  Aldıkları yüksek seviyeli ilmi; karşılaştıkları yüksek müşahedeleri, değerli keşifleri hazmetmek istiyenler günde yetmiş defa bu sûreyi okumağa devam etsinler.

  İçi sıkılanlar, başı daralanlar, bunalımda olanlar selâmete çıkmak istiyorlarsa, günde yetmiş defa bu sûreyi okumağa devam etsinler.

  Her biri de görecek ki; bu sûreye devam, onları kesinlikle muradlarına erdirecektir.


  Paylaş
  İnşirah suresi.. Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allah razı olsun inş. Bol bol okumak lazım.... 3. 3
  allah razı olsun senden sagol 4. 4
  Allah razı olsun..................fe inne meâl usri yüsren inne meâl usri yüsra,  fe inne meâl usri yusra...inne meâl usri yusra,  fe inne meâl usri yusra,  fe inne meal usri yüsra,  fe inne meâl usri yüsren inne meâl usri yüsra anlamı,  inne meal usri yüsra,  fe inne meâl usri yüsren inne meâl usri yüsra.. ne demek