Diğer Kategoriler ve Hadis Forumundan Sıla-i Rahim hakkında Hadisler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Sıla-i Rahim hakkında Hadisler

  Reklam
  3262 - Hz. Aişe (radıyallahu anhâ) anlatıyor: "Resulullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: "Rahim Arş'a asılıdır, der ki: "Kim beni sıla ederse Allah da ona sıla etsin. Kim benden koparsa Allah da ondan kopsun."
  Buhari, Edeb 13; Müslim" Birr 17, (2555).
  3263 - Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: "Kim, rızkının Allah tarafından genişletilmesini, ecelinin uzatılmasını isterse sıla-i rahim yapsın.''
  3264 - Tirmizi'deki rivayet şöyle: "Nesebinizden sıla-i rahm yapacaklarınızı öğrenin. Zira sıla-i rahim akrabalarda sevgi, malda bolluk, ömürde uzamadır."
  Buhari, Edeb 12; Tirmizi, Birr 49, (1980).
  3265 - Meymune radıyallahu anha anlatıyor: "Resulullah aleyhissalatu vesselâm'dan izin almadan bir cariye azad ettim. Resulullah'ın benimle kalma günü gelip, beraber olduğumuz zaman:
  "Ey Allah'ın Resülü, câriyemi azad ettim, farkettlnlz mi?'' dedim.
  "(Sahi mi söylüyorsun), bunu yaptın mı?'' dedi. Ben, "Evet!'' deyince:
  "Keşke onu dayılarına verseydin, senin için daha hayırlı olacaktı!" buyurdular."
  Buhari, Hibe 15; Müslim, Zekât 44, (999); Ebu Dâvud, Zekât 45 (1690).
  3266 - Selmân İbnu Âmir (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Fakirlere yapılan tasadduk bir sadakadır, ama zî-rahm'a (yani akrabaya) yapılan ikidir: Biri sıla-i rahim, diğeri sadaka."
  Nesai, Zekât 82, (5, 92); Tirmizi, Zekât 26, (658); İbnu Mâce, Zekât 28, (1844).  Paylaş
  Sıla-i Rahim hakkında Hadisler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Sıla-i Rahim ile ilgili hadisler için Allah razı olsunsıla i rahim hakkında hadis,  sılai rahim hakkında hadis ve ayetler,  sıla-i rahim hakkında hadisler,  sılai rahim hakkında ki hadisler