Çeyiz Dünyası ve Ev Dekorasyonu Forumundan Mobilya rengine göre duvar boyası renk seçimi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Mobilya rengine göre duvar boyası renk seçimi

  Reklam
  Mobilya rengine göre duvar boyası renk seçimi


  Mobilya ve duvar boyası renk uyumu ;
  Mobilya renginize uyumlu renk seçimi yapmak için bu yazımızı dikkatlice okuyunuz.Birbirine uyumlu mobilya ve duvar boyası rengi dekorasyon uygulaması için oldukça önemli altın kurallardan biridir.Çeşitli ahşap renkleri ile kombinasyon sağlanan duvar boyası renkleri ve ipuçları.
  Eğer mobilyalarınız fındık renklere sahip ise Duvar boyası renklerini kaktüs yeşili, çiğ yeşili, güz sarısı ve krem tonlarından yana kullanabilirsiniz.Fındık rengi ile yelilin tonları oldukça keyifli bir dekorasyon çalışması yaratabilir.Tek bir duvarda yeşilin koyu tonları tercih edilir. Diğer alanlarda kaktüs yeşili yada güz sarısı ile kombinasyon sağlanır.

  Kestane rengi mobilya ve duvar boyası renk uyumu ; Kahverenginin realist tavrıyla dans eden özgür ruhlu polar mavisi hemen hemen en çok tercih edilen kestane rengi mobilya renkleri ile uyum içerisinde olacaktır.Dingin ve huzurlu bir ortam yaratmak için polar mavisi ile kestane mobilya kaplama rengi uyum içerisinde kullanılabilir.

  Ceviz rengi mobilya ile duvar boyası renk kombinasyonu ; Ceviz renkli mobilyalar geçmişte günümüze kadar olan zamanda en çok kullanılan mobilya kaplamasıdır.Ceviz mobilya ve duvar boyası renk kombinasyonunda dinamik bir ortam yaratmak için, Süt kremin ve karayip mavisi duvar boyası renkleri ile istenilen dekorasyon uygulaması sağlanabilir.

  Venge mobilya ile duvar boyası renk uyumu ; Bilindiği gibi venge mobilya ahşap renkleri arasında en koyu tonlardan biridir.Venge mobilya ile mutlaka açık renk duvar boyası renkleri tercihe edilmeli. Açık rengin faydası mobilyaların daha ön plana çıkmasıdır. Uyumlu renklere gelince kırmızının tonları olan, Gül pembesi ve pudra pembesi ile Buğu kahverengisi oldukça keyifli bir dekorasyon sağlamaktadır.
  Kiraz rengi mobilya ile duvar boyası renk seçimi ; Kiraz rengi mobilya ile gün sarısı, ekin sarısı duvar boyası rengi uyum içerisinde olabilir. Naturel duvar dekorasyonları için kiraz mobilya renkleri kese kağıdı duvar boyası rengi ile bütünleşebilir.Kiraz rengi mobilya dekorasyonunda tek bir duvarda krem yada fildişi gibi renkleri deneyebilirsiniz.

  Rustik koyu meşe mobilya ve duvar boyası renk uyumu ; Rustik renkler ile yapılan dekorasyonlar genellikle aksesuarların bolca kullanıldığı dekorasyonlardır.Renk seçimine gelince kırmızı duvar boyası renkleri, bordo, fuşya ve gül pembesi rustik mobilyalar ile uyum sağlayabilir.Gün ışığının az olduğu evlerde lila ve açık mor tonları tercih edilmelidir.  Paylaş
  Mobilya rengine göre duvar boyası renk seçimi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Evin duvarlarının rengi ve mobilyaların rengi birbiri ile uyumlu olduğu zaman daha modern ve düzenli, şık görünmesini sağlayacaktır. Aynı renk ya da birbirine tamamen zıt olan renkleri seçmek doğru bir tercih olmaz.pudra rengi ev boyası,  mobilya göre duvar boyası seçimi,  kestane mobilyaya nerenk duvar boyasi ol,  süt mavisi duvar boyası renkleri,  fındık rengi mobilya